Türk Telekom, hotspot kullanımı için ekstra ücret almayacağını açıkladı!

Geçtiğimiz günlerde Turkcell tarafından gelen hotspot için aylık 9 TL ek ücret alınacağı bilgisi nedeniyle gelen tepkiler ve sorular üzerine Türk Telekom kanadından da bir açıklama geldi.

Yapılan açıklamaya göre hotspot için herhangi bir ek ücret almayacağını ileten Türk Telekom, kullanıcılarının kendi internetlerini diledikleri ortamda kullanabileceklerini ve paylaşabileceklerini belirtiyor.

Açıklamanın tam metnini aşlağıda görebilirsiniz;

“Akıllı cep telefonlarında bulunan ve ‘hotspot’ olarak adlandırılan ‘Kişisel Erişim Noktası’ özelliğinin kullanımına 1 Ocak 2019’dan itibaren ücret getirileceği tartışmaları üzerine abonelerimizin doğru bilgilendirilmesi adına aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ayrıca Türk Telekom’un, herhangi bir Wi-Fi (kablosuz internet) ağına erişimin olmadığı durumlarda kullanıcıların cep telefonları vasıtasıyla ‘hotspot’ özelliğini kullanarak aygıtlarını internete bağlayabilmelerinde herhangi bir aygıt sayısı sınırlaması da bulunmamaktadır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur. “

Önceki haberTürk Telekom Türkiye’nin en büyük Siber Güvenlik Merkezi’ni kurdu!
Sonraki haberTürk Telekom, 5G teknolojisini yapay zeka ile güçlendiriyor

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz