Türk Telekom upload hızlarını 2 katına çıkardığını açıkladı!

Türk Telekom'dan

Türk Telekom, upload hızları hakkında resmi açıklama yaptı. Koronavirüs nedeniyle evden çalışma ve uzaktan eğitim döneminde, kullanıcılarına daha iyi deneyim sunmak için fiber ve VDSL abonelerinin veri yükleme (upload) hızını 2 katına çıkarmaya başladı.

Türkiye’nin lider internet servis sağlayıcısı Türk Telekom, Koronavirüs salgını nedeniyle içinde yaşadığımız bu zorlu dönemde müşterilerine daha iyi hizmet vermek için çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Türkiye’deki fiber altyapının yüzde 80’inde imzası bulunan Türk Telekom, sadece 2019’da 3,2 milyon yeni haneyi fiber erişimiyle kapsadı. Son 10 yılda 10 katına çıkardığı fiber altyapısıyla internet deneyimini şirket geliştirmişti. Türk Telekom’dan son olarak, kullanıcılarının upload hızlarını hiç bir ek ücret ödemeden 2 katına çıkarmaya başladı.

Evden çalışma ve uzaktan eğitim süreci bugünlerde çok önem taşıyor. Türk Telekom, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için upload hızlarını 2 katına çıkarmaya başladı.

Tivibu, Muud, Playstore gibi servislerle şirket, uzaktan eğitime önemli katkılar sunuyor. Vitamin, Raunt gibi dijital servileriyle kullanıcılarına online deneyim sunuyor. Uzaktan eğitim ve çalışma sürecinde veri yükleme hızlarında kullanıcılarının deneyimlerine bir yenisini ekledi.

Bu kapsamda, firmanın müşterisi ve altyapısını kullanan internet servis sağlayıcılardan hizmet alan fiber ve VDSL kullanıcılarının upload hızları 2 kat artırılıyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle evden çalışan, uzaktan eğitimlerine devam eden kullanıcılar 1 Haziran 2020 tarihine kadar 2 kat hızlı veri yükleme uygulamasından faydalanabilecekler.

Önceki haberTürk Telekom’dan Tivibu abonelerine sinema hediyesi!
Sonraki haberTürk Telekom’dan eve teslim SIM kart!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz