Vestel perakendenin kodlarını değiştiriyor!

Vestel, perakende satış anlayışını günümüz abonelik sistemleri ile birleştirerek “V Hepyeni” adını verdiği satış modelini uygulamaya başladı. Bu sayede 89 TL’den başlayan abonelik fiyatları ile 4K UHD televizyon satın alarak 2 ya da 3 senede bir yenisi ile değiştirilmesini sağlıyor.

Vestel, perakende sektörüne yenilik getirerek V Hepyeni uygulamasını başlattı. Tüketici elektroniği markalarının her yıl onlarca yeni model tasarlaması nedeniyle tüketicilerde ‘acaba yenisi çıkar mı, daha sonra mı alsam’ ikileminden hareketle ortaya çıkan V Hepyeni uygulaması, tüketicilere ‘süreklilik halinde’ ürün modelini yükseltme fırsatı sunacak.

Her iki yılda bir yeni televizyon!

Öncelikle Vestel TV’lerde geçerli olan V Hepyeni uygulaması, Vestel müşterilerinin televizyonlarının aldıktan 24 ay sonrası itibariyle yeni çıkan model ile değişimine olanak sağlıyor. Vestel mağazalarında V Hepyeni üyesi olan Vestel müşterileri tüm kurulum süreçlerinden ve satış sonrası hizmetlerden VIP Servis üzerinden faydalanabiliyor. Sunduğu üyelik platformu ile Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan V Hepyeni, sadece yeni model imkanı değil, tüketicilere ek avantajlar da sunuyor.

Hatta toplantıda verilen bilgiye göre Mart ayında bu ekosisteme Venus telefonları, Nisan ayı gibi ise beyaz eşyaları dahil edecek olan Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, çamaşır makineleri için aylık deterjan masrafı gibi detaylarını da ekleyeceğini belirtiyor.

Televizyonun ardından diğer ürünler de sisteme dahil olacak

Vestel, başlattığı V Hepyeni projesinde aylık ödeme sistemi ile televizyon sunmasının yanında 1 yıllık Digiturk aboneliğini de hediye ederken, abonelerine özel 7/24 VIP destek, kurulum ve dileyenlere 4K yayınlar için özel çanak anten gibi ekstralar da sunacak. Bu aboneliği de hiçbir banka ile değil, direkt kendi bünyesinde sunacak olan Vestel, 2018 yılı sonunda bu ekosisteme birçok ürününü de dahil ederek bundle paketler de sunabilir.

Ergün Güler: “Önceliğimiz insan”

Konu hakkında düşüncelerini dile getiren Vestel Genel Müdürü Ergün Güler “İnovasyon, teknoloji ve mühendislik alanlarındaki uzmanlığımızı, dijital dönüşümün hızlı ve etkili şekilde gerçekleşmesi için hizmete sunuyoruz. Bugün de; yenilikçi vizyonumuzu yansıtan, perakendeciliğin kodlarını değiştirecek olan V Hepyeni platformunu sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum” dedi. Güler, “Toplumda karşılığı olmayan teknolojiyle de, dijitalleşmeyle de ilgilenmiyoruz. Önceliğimiz insan. Bizi başarıya götürecek olanın da bu yaklaşımımız olduğuna inanıyoruz” dedi. V Hepyeni uygulamasıyla teknoloji dünyasındaki hareketliliğin ve dinamizmin yakından hissedileceğini belirten Ergün Güler, “Teknoloji o kadar hızlı değişiyor ki bugün aldığımız teknolojik bir cihazın neredeyse 6 ay içinde yenisi çıkıyor. Bu nedenle tüketiciler olarak bizler de ya nasıl olsa yenisi çıkar diyerek ihtiyacımızı erteliyoruz ya da aldığımıza razı oluyoruz. Vestel olarak artık tüketiciler teknolojiyi beklemesin, ihtiyaçlarını ertelemesin ve her zaman en yeni teknolojiye sahip olsunlar diye üyelik platformu V Hepyeni’yi kurduk” diyerek yeni uygulamanın nasıl bir ihtiyaçtan ortaya çıktığını anlattı.

15 yeni Kafe Vesto

Toplantının yapıldığı Kafe Vesto’lar hakkında da bilgi veren Ergün Güler “1.5 yıl önce ilkini açtığımız Kafe Vesto’ların sayısı da artacak. Bu yıl sonunda farklı illerde 15 Kafe Vesto daha açılmış olacak. Vestel mağazaları içine konumlandırdığımız Kafe Vesto’lar herkesin kendini evinde hissettiği, ders çalışıp gazetesini okuduğu sıcak mekanlar oldu” dedi.

Önceki haberTürk Telekom’dan Siri ile Lira Gönderme Teknolojisi
Sonraki haberTürk Telekom ve EYDER’den 63 az gören öğrenciye Günışığı semineri

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz