Epson, Kurumsal Baskıda Yeni Bir Segmente Girdi

Epson WorkForce Enterprise WF-C20590

Epson, dakikada 100 sayfalık baskı hızına sahip olan WorkForce Enterprise WF-C20590 modelinin Türkiye’de satışa sunulmasıyla yeni bir iş alanına girdi.

Kurumsal baskı teknolojilerinde öne çıkan markalardan biri olan Epson, WorkForce Enterprise WF-C20590 modelinin Türkiye’de satışa sundu. Bu sayede dakikada 100 sayfalık baskı hızına çıkan marka, yeni bir iş alanına da giriş yapmış oldu.

Epson WorkForce Enterprise WF-C20590

Kurumsal baskı çözümlerinin kaderini değiştireceğiz

WorkForce Enterprise WF-C20590 modelinin satışa çıkmasıyla yeni bir segmente girmekten heyecan duyduklarını belirten Epson Türkiye Müdürü Sevil Kanat; “Biz teknoloji üreten bir firmayız. Günde 1.3 milyon $’lık AR-GE yatırımıyla, rol aldığımız her alandaki çözümlere yeni soluklar getiriyoruz. Dakikada 100 sayfalık baskı hızı yeni girdiğimiz bir alan. Ancak Epson baskı kalitesi, hız, sayfa başı baskı maliyeti, satış sonrası hizmet kalitesi olmak üzere tüm doneleri birlikte düşündüğümüzde kurumsal baskı çözümlerinin kaderini değiştireceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Baskı hızı 75 sf./dak. olan modelimiz de yakın zamanda gelecek. Bu alanda tüm modelleri inkjet olan tek marka biziz ve iş baskısının geleceği de ‘inkjet’ tir” dedi.

DAKİKADA 75 SAYFA BASKI HIZINA SAHİP MODEL YOLDA!

7.4 milyon Euro’luk pazar

Dakikada 60 sayfa ve üzeri baskı kapasitesiyle kurumsala hizmet sunan ortalama on oyuncunun varlığını belirten Kanat pazar verilerine de değindi: “2016 takvim yılında 60 sf./dak. ve üzeri yazıcı pazarı yaklaşık 200 adet ve 7.4 milyon Euro’luk değerle gerçekleşmiştir. 45-57 sf./dak. arası yazıcılara baktığımızda ise bu veriler yaklaşık 1.400 adet ve 8.3 milyon Euro’dur. Epson olarak bizim bu alana girişimizle rakamlar değişecek”.

6 milyon 500 bin sayfa baskı garantisi

Engin Hıraoğlu
Epson Türkiye Müşteri Hizmetleri Müdürü Engin Hıraoğlu

Günde 3 bin sayfa ve üzeri baskı alan tüm kurumların Epson’un yeni çözümünden yararlanmasının büyük avantaj getireceğini belirten Epson Türkiye Müşteri Hizmetleri Müdürü Engin Hıraoğlu; “Baskıda yüksek kalite ve kapasite konusundaki iddiamızı her zamanki gibi sürdürürken bu segmente özel ‘yerinde teknik hizmette 5 yıl’ gibi farklı bir çözümü de sunuyoruz. Yüksek kapasitede baskı ihtiyacını Epson’un WF-C20590 modeliyle 5 yıllık garanti paketi dahilinde karşılamayı tercih edecek kurumlar ortalama 6.5 milyon sayfalık baskıyı da garanti etmiş oluyor. Bu paket dahilinde yerinde teknik servis hizmeti ve anında müdahale de iş akışındaki verimliliği maksimize ediyor” dedi.

Mürekkebinizi sistem kontrol ediyor

Epson’un geliştirdiği EDA (Epson Device Admin) yazılımıyla sistem mürekkep durumunu kendisi kontrol ve tespit ediyor. Merkeze otomatik giden bilgi sayesinde kullanıcılar mürekkebin bitmesi gibi bir tehlikeyle karşılamıyor.

Lazere göre yüzde 96’ya varan elektrik tasarrufu

Epson WorkForce Enterprise WF-C20590, yüksek hacimli baskı ihtiyacı olan tüm şirketler için ideal. Neredeyse bir departman fotokopi cihazı bütçesine, daha az sarf malzemesi ile, yalnızca inkjet teknolojisinin sağlayabileceği çevre dostu kazanımlar yeni modelle geliyor. Model, özel bir güç kaynağı gerekmeksizin, aynı hızı sunan lazer teknolojisine sahip bir ürüne göre elektrik kullanımını yüzde 96’ya varan oranda azaltarak çevreci performansta da fark yaratıyor.

Epson WorkForce Enterprise WF-C20590

Otomatik zımbalama ve istiflemede 4 bin sayfa kapasiteli ünite

İlk teslimdeki mürekkep kapasitesinde 100 bin sayfalık siyah ve 50 bin sayfalık renkli baskıyla oldukça iddialı olan Epson WF-C20590’ı üstün kılan bir diğer özellik ise zaman ve işçilik tasarrufu sağlayan 4 bin sayfalık zımbalama ve istifleme ünitesi.

DAKİKADA 100 SAYFA BASKI HIZI

Epson WF-C20590’ın temel özellikleri:

 • A3 boyutunda baskı kafası
 • 100 sf./dak. 600x 2400 dpi baskı kalitesi
 • Yüksek hızlı DualScan (simpleks / dubleks): 60 / 110 ipm
 • Düşük güç tüketimi – 320 W (180 W’a kadar düşebilir)
 • Varsayılan 600 x 1200 dpi – 600 x 2400 dpi değerine kadar yüksek baskı kalitesi
 • Renkli, MP tepsisi kullanımı ile SRA3 boyutuna kadar 60 -350 gr. kağıt
 • Epson Open Platform’una hazır
 • Yüksek kapasiteli mürekkep kartuşları: K = 2 x 50K, CMY = 50K
 • DURABrite pigmentli mürekkepler
 • 9-inç renkli kullanıcı dostu TP ekran
 • İsteğe bağlı kağıt besleme ile maksimum 5.350 sayfa (80 gsm) kağıt girişi
 • İstifleme ve zımbalama ile 4.000 sayfalık belge kaplama ünitesi mevcut
 • Nozül Onaylama Teknolojisi ve nokta yedekleme, tutarlı baskı işlemini garantiler
 • Elektrostatik taşıyıcı kemer baskı anında kağıdın tamamen düz olmasını sağlar
 • PDL (PCL 5/6, PostScript 3, PDF), ESC/P-Raster dahil baskı dili uyumluluğu
Önceki haberFUJIFILM Holdings ve Xerox Güçlerini Birleştiriyor
Sonraki haberTürk Telekom Rekorlarla Dolu 2017 Finansal Sonuçlarını Açıkladı

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz