Huawei’ye teknolojiye katkı ödülü

Huawei, mobil sektöre uzun yıllardır yapmış olduğu katkılardan dolayı GSMA tarafından ödüllendirildi. GSMA’in mobil sektörüne üstün katkı ödülü, BİT sektörünün gelişmesine ve mobil iletişimin ilerlemesine önemli katkı sağlayan kuruluşlara veriliyor. Törende, şirket adına ödülü Huawei CEO Vekili Ken Hu aldı. Huawei, teknolojik katkılarının yanı sıra sektörde gerçekleştirdiği işbirlikleriyle de ön plana çıkıyor. Huawei, 360 sektörel kuruluş, dijital standardizasyon kuruluşu ve açık kaynak topluluklarında aktif olarak yer alıyor ve geniş dijital ekosistemin geliştirilmesinde etkin bir rol oynuyor.


Ken HU

Bilgi teknolojilerinin gelişimi için yıllardır büyük çabalar harcadıklarını belirten Huawei CEO Vekili Ken Hu, “Yıllar içinde 3G, 4G ve şimdi de 5G ve diğer BİT teknolojilerini geliştirmek için sektör temsilcilerinin hemen hepsiyle birlikte çalıştık. Böylece daha fazla insan bağlantı kurup, daha iyi hizmetin keyfini çıkardı. Bu sürede Huawei dünya nüfusunun üçte birinden fazlasına bağlantı sağladı. Başardığımız şeylerle gurur duyuyorum ancak mobil endüstri gelişmeye devam ediyor. Huawei, yakında tümüyle bağlantılı ve akıllı bir dünyanın temel taşı haline gelecek ve hala yapmamız gereken çok şey bulunuyor” dedi.

Sektörü ileriye taşımak adına yaptığı katkılardan dolayı Huawei’yi kutladığını ifade eden Bhatarti Enterprises Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve GSMA Başkanı Sunil Bharti Mittal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sektörü ileriye götürmeye yönelik kararlılığından ötürü Huawei’i GSMA adına kutlarım. Sadece 30 yıl içinde, dünyanın en büyük mobil ağ ekipmanları tedarikçisi olmayı başardılar. Huawei’in küresel standartlara sunduğu katkı, inovasyon yaklaşımları, müşterilerin ve ortaklarının başarısına yardımcı olma yönündeki bağlılığı, sektörümüzün geleceği üzerinde kalıcı bir etkiye sahip olacak.”

Önceki haberTürk Telekom yol haritasını paylaştı
Sonraki haberTeknoloji üretmek yetmez: İhraç etmek istiyoruz

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz