Türk Telekom PİLOT’tan girişimlere 4 milyon TL destek

Türkiye’nin ilk kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT’un 7’nci dönem mezunları girişimciler ve yatırımcılarla buluştu

Türk Telekom, bu yıl 7’ncisini gerçekleştirdiği ‘PİLOT Demo Day’de, yatırımcıları, büyümek isteyen, yatırım ve destek arayışı içinde olan girişimler ile bir araya getirdi. Girişimcilik ekosisteminin önde gelen isimlerinin, girişimcilerin ve Türk Telekom üst yönetiminin katıldığı ‘PİLOT Demo Day’de, Türk Telekom’un PİLOT programı kapsamında desteklediği 7’nci dönem mezunu 9 girişim, projelerini ve iş modellerini sundu.

Türkiye’nin lider bilgi ve iletişim teknolojileri şirketi Türk Telekom, gerçekleştirdiği ‘Demo Day’de yatırımcıları, büyümek için yatırım ve destek arayışı içinde olan girişimler ile bir araya getirdi. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal ve Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er’in ev sahipliğinde gerçekleşen ‘PİLOT Demo Day’de Türk Telekom’un PİLOT programı kapsamında desteklediği 7’nci dönem mezunu 9 girişim, projelerini ve iş modellerini katılımcılara sundu. Türkiye’nin ilk kurumsal girişim hızlandırma programı olan PİLOT’un 7’nci dönem mezunlarının Türk Telekom’un desteği ile belli bir seviyeye getirdikleri girişimlerini daha da büyütmek amacıyla projelerini sundukları ‘PİLOT Demo Day’e katılımcılar da yoğun ilgi gösterdi.

Yapay zekâ, blockchain, e-ticaret, personel yönetimi, robot yazılımlar gibi farklı alanlarda uygulamalar geliştiren teknoloji odaklı girişimler AppNava, B2Metric AI, Blok-Z, Efilli, Monday Hero, Pabbler, Piple, Robomotion ve Shopi; bu yıl Türk Telekom’un girişim hızlandırma programı PİLOT’u başarıyla tamamlayarak 125’er bin TL nakit desteğinin yanı sıra iş modellerini ve çözümlerini yatırımcılara tanıtma fırsatı da buldular.

PİLOT HAKKINDA

Pilot, teknoloji girişimlerini desteklemek, girişimlerle iş birliği yaparak müşterilerine yenilikçi ürün ve hizmetler sunmak ve girişimcilik ekosistemini güçlendirmek amacıyla Türk Telekom’un 2013 yılında hayata geçirdiği girişim hızlandırma programıdır.

Türkiye’nin ilk kurumsal girişim hızlandırma programı olan PİLOT, bu yıl 7. dönemini tamamladı.

PİLOT ile girişimlere neler sağlanıyor?

  • 12 haftalık bir hızlandırma programı içerisinde;
  • Geniş mentor ve yatırımcı ağına erişim,
  • Ofis alanı, teknoloji altyapısı,
  • Çeşitli mecralarda tanıtım,
  • Şehir dışından katılan ekipler konaklama imkânı,
  • Programa kabul edilen her ekibe 125 bin TL nakit desteği.

Pilot’a kabul için gereken kriterler;

PİLOT‘a başvuran girişimler; iş birliği potansiyeli, fikrin yenilikçiliği ve uygulanabilirliği, hedeflenen pazarın büyüklüğü ve büyüme potansiyeli, iş modelinin tutarlılığı ve ekibin yetkinliği gibi kriterlere göre değerlendiriliyor. Teknoloji girişimlerine odaklanılıyor.

Bugüne kadar Pilot ile sağladığımız destek;

PİLOT ile bugüne kadar girişimlere 4 milyon TL’nin üzerinde yatırım yapıldı.

Şimdiye kadar PİLOT’tan 65 girişim mezun oldu ve bu girişimler sadece geçen yıl toplamda 280 kişiye istihdam sağlayıp ve 24 milyon TL ciro elde etti.

Yine, PİLOT’tan mezun olan girişimlerden 17 tanesi yatırım alarak proje ve fikirlerini daha da geliştirme fırsatı yakaladı.

PİLOT 7. Dönem Girişimleri:

AppNava – Mobil oyun geliştiriciler için analitik çözüm

AppNava, mobil oyun kullanıcılarının davranışlarını veri odaklı modellerle analiz ederek geliştiricilerin efor sarf etmeden doğru aksiyonlara yönlendirilmesini sağlayan analitik bir araçtır. AppNava ile oyuncuların segmentine göre oyunda kalma süreleri ve gelecekteki davranışları makine öğrenme algoritmaları ile hesaplanır. Bu sayede kullanıcı özelinde reklam gösterimi ve oyun içi satış teklifleri / kampanyalar ilgili kullanıcılara sunulur.

http://appnava.com/

B2Metric AI – Şirketlere yönelik yapay zeka tabanlı aktif öğrenen platform

B2Metric AI, şirketlerin karmaşık problemleri yapay zeka ve makine öğrenmesi tabanlı çözebilmelerini sağlayan bulut ve on premise tabanlı yazılım çözümüdür. B2Metric AI özellikle Finans, Sigortacılık ve Perakende sektörlerindeki firmaların, yapay zeka teknolojileri ile veri toplama, veri temizleme, veri işleme gibi analitik süreçlerini büyük ham satış, müşteri ve resim verilerini anlamlandırır; optimize eder ve gelecek tahminlemelerini yaparak şirket kârlılıklarını arttırmalarını sağlar.

https://www.b2metric.com

Blok-Z – Blockchain tabanlı enerji ticareti platformu

Blok-Z, enerji piyasalarındaki tüm paydaşları bir araya getirerek uçtan uca enerji ticareti gerçekleştirebilmelerini sağlayan blockchain tabanlı web platformudur. Blok-Z ile aynı şebekede bulunan üreticiler, tedarikçiler ve tüketiciler serbest bir piyasada, çok daha düşük miktarlarda kayıp / kaçak ve iletim / dağıtım bedelleri ödeyerek birbirleri ile hiç bir aracı olmadan enerji ticareti yapabilirler.

www.blok-z.com

Efilli – Yapay zeka tabanlı sadakat yönetimi çözümü

Efilli, web sitesi ziyaretçilerinin davranışlarını profilleyerek firmaların yapay zeka tabanlı sadakat yönetimi yapmasını sağlayan çözümdür. Efilli ile firmalar, web sitelerinin ve e-ticaret sitelerinin ziyaretçilerinin davranışlarını takip ederek, ölçerek ve değerlendirerek profilleyebilir; elde ettiği kullanıcı verilerinden kişiye özel anlık ve süreli teklifler sunabilir.

www.efilli.com

Monday Hero – Tasarım üzerinden mobil yazılım oluşturma platformu

Monday Hero, sketch tasarımların otomatik olarak iOS ve Android native koda çevrilmesi sağlayan platformdur. Yazılımcılar, Monday Hero platformuna yüklenen tasarımlar üzerinde bir kaç tanım yaparak otomatik oluşturulan arayüz (UI) kodlarını projelerine aktarabilir, yazılım süreçlerini tamamlayabilirler.

www.mondayhero.io

Pabbler – Kitlesel gönderi platformu

Pabbler, e-ticaret sitelerinin yurt dışına göndermek ya da iade almak istedikleri ürünlerin teslimatını gezginlerin valizlerindeki boşlukları kiralayarak gerçekleştiren bir lojistik platformudur. Pabbler ile e-ticaret siteleri kısa teslimat sürelerinde ürünlerini teslim edebilir, gezginler de beraberlerinde götürdükleri ürünler üzerinden para kazanabilirler.

https://pabbler.com

Piple – Yapay zeka destekli personel yönetim aracı

Piple, perakende, hizmet, konaklama, restoran ve sağlık sektörü personellerinin verimliliğinin arttırılmasını ve personel yönetiminin yapay zeka ile optimize edilmesini sağlayan bulut tabanlı personel yönetim aracıdır. Piple ile firmalar vardiya yönetimi, izin yönetimi, görev yönetimi, performans yönetimi, prim ve hedef takibi, işe giriş ve çıkış takibi yapabilir.

http://piple.co

Robomotion – Bulut tabanlı yazılım robotları çözümü

Robomotion, tekrarlanan süreçlerin yarı yada tam zamanlı olarak otomasyonunun yapılmasını sağlayan bulut tabanlı yazılım robotları çözümüdür. Yazılım robotları, bireysel ve kurumsal bilgisayar kullanıcılarının tekrar tekrar yaptığı, hataya açık işleri onların yerine yaparak kullanıcıların daha verimli çalışmalarını ve katma değeri yüksek işlere odaklanmalarını sağlar.

www.robomotion.io

Shopi – Yeni nesil mağazacılığın mobil platformu

Shopi, perakende sektöründe faaliyet gösteren firmaların mağaza içi verimliliğini arttırmak için geliştirilmiş bulut tabanlı çözümdür. Satış Operasyonları, Çalışan Verimliliği, Mağaza Operasyonları olmak üzere üç ana kategoride verimliliği arttırıcı çözümler sunan Shopi ile perakendeciler müşterilerinin mağaza içi tüm süreçlerini dijitalleştirerek müşterilerine kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilir; satış danışmanlarının performansını takip edebilir ve tüm perakende kanallarını kesintisiz bir şekilde merkezileştirerek siparişin verildiği mağaza ya da cihazdan bağımsız kanallar arası siparişlerini yönetebilir.

www.shopihq.com

Önceki haberTurkcell, ikinci el telefon işine hız veriyor
Sonraki haberHuawei Sunrise ile İsviçre ve Avrupa’nın ilk 5G ağını kurdu

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz