Innovera, siber güvenlikteki trendleri IDC IT Security Roadshow 2018’de mercek altına aldı

Kurumsal güvenlikte hız, verimlilik ve 7/24 gözetim ihtiyacı artarken, Innovera yeni nesil güvenlik çözümlerini IDC IT Security Roadshow 2018 İstanbul ve Ankara etkinliklerinde katılımcılarla paylaştı.

Innovera, güvenlik operasyonlarını daha hızlı, verimli ve sürekli hâle getiren çözümleri anlatmak üzere IDC IT Security Roadshow 2018’de sahne aldı. 13 Şubat’ta İstanbul’da ve 22 Şubat’ta Ankara’da gerçekleştirilen iki ayrı etkinlikte güvenlik teknolojileri değerlendirilirken, siber tehditler karşısında kurumların güvenlik operasyon merkezlerinde yapması gereken iyileştirmeler ana gündem başlığını oluşturdu.

Dijital çağa ayak uyduran güvenlik operasyon merkezleri

Siber tehditlerin büyük bir hızla artması sonucu güvenlik operasyon merkezleri (SOC) her kurumun en kritik iş birimlerinden biri haline geldi. Mevcut SOC seviyesinin performans ve kabiliyetlerini bugünün ihtiyaçlarına daha hızlı yanıt verebilecek seviyeye getirmek isteyen kurumlar, yeni nesil makine öğrenimi destekli güvenlik çözümlerini tercih ederek aynı zamanda gelecekte kullanılacak sistemler için de güçlü bir temel oluşturuyor. Güvenlik teknolojilerinde sahip oldukları uzmanlıkla uçtan uca çözümler sunduklarını belirten Innovera Genel Müdürü Gökhan Say, güvenlik operasyon merkezlerinin hızla artan ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdikleri projeleri IDC IT Security Roadshow 2018’de anlattı: “Kullanıcı davranışlarını öğrenmek için makine öğreniminden destek alan ve sistemde meydana gelen her türlü anomaliyi anında keşfeden yeni nesil güvenlik çözümleri, tespit edilen vakaların derinlemesine analizini yapabilecek yüksek performansı sunuyor. Rutin işlemlerin otomasyonla çözülmesi, güvenlik ekibinin motivasyonunu artırırken, iş gücünün daha nitelikli görevlere konumlandırılmasını sağlıyor.”

Güvenlik operasyonlarında İK problemi ATAR ile çözülüyor

Siber tehditlerin gece/gündüz ayırt etmeksizin saldırılarını sürdürdüğünü hatırlatan ATAR Labs CEO’su Burak Dayıoğlu, banka ve finans kuruluşları gibi ekonomik sistemin çekirdeğinde yer alan şirketlerin saldırılarda öncelikli hedef olduğunu kaydetti. Bir bankada gerçekleştirilen proje üzerinden örnek veren Dayıoğlu, “Bu tür büyük ölçekli kurumlarda gün içinde binlerce vaka meydana gelebiliyor. Bunların tümüne elle yanıt verip, aksiyon almak insan kaynağını verimsiz bir şekilde değerlendirmek olur. Oysa vakaları tespit edip, önceden tanımlanan doğru aksiyonları dakikalar mertebesinde alabilen ATAR gibi bir otomasyon çözümü, şirketlerin temel güvenliklerini 7 gün 24 saat kesintisiz sağlamalarını mümkün kılıyor.” dedi.

Önceki haberTürk Telekom’dan sosyal sorumluluk projeleri için reklam filmi
Sonraki haberAkıllı sınır ve mobil bilişim verileri için Western Digital NVMe çözümleri

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz