TeamGram, Latin Amerika pazarına giriş yaptı

TeamGram

Türkiye’de geliştirilen bulut tabanlı CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) yazılımı TeamGram, Latin Amerika pazarına da giriş yaptı.

Teknoloji geliştirme çalışmalarını Türkiye’deki arge merkezinde yürüten TeamGram, web tabanlı ve mobil iş yazılımlarıyla şirketlerin satış performansını artırmayı hedefliyor. Kurulduğu 2017 yılından beri Türkiye dışında Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, İsveç, Kanada gibi ülkelerde müşterilerine ulaşan TeamGram, şimdi de Arjantin ve Meksika’da İspanyolca, Brezilya’da da Portekizce sürümlerini sunarak Latin Amerika pazarına güçlü bir giriş yaptı.

TeamGram, KOBİ’lere de güçlü ve rekabetçi bir CRM yazılımı sunuyor…

TeamGram CEO’su Ahmet Yürekli, CRM yazılımlarının bugün büyük şirketlerin neredeyse tamamında vazgeçilmez iş araçları haline geldiğini ve bu yazılımların KOBİ’lerin de iş süreçlerinde yer almasının önemli bir fark yaratacağını söyledi:

“CRM yazılımlarının ortaya çıktığı 1990’lardan sonra, gelişmiş ekonomilerdeki büyük şirketler satışlarını hızla artırmaya başladılar. Satışı sadece kişisel becerilere ve ilişkilere bağlı olmaktan çıkarttılar. Yönetilebilir, geliştirilebilir, öngörülebilir süreçler haline getirdiler.

Teknoloji pazar araştırmaları şirketi Gartner’ın yayınladığı rapora göre CRM, 2017 yılında toplam 39,5 milyar dolar büyüklükle en büyük yazılım kategorisi oldu ve 2018 yılında da en hızlı büyüyen yazılım kategorisi olması öngörülüyor.”

Yürekli, bugüne kadar KOBİ’lere yönelik CRM yazılımlarının, kendilerinden beklenen faydanın küçük bir kısmını sağladığını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü: “KOBİ’lerin kısıtlı bütçe ve teknik imkanları, kapsamlı CRM uygulamalarını kullanmalarını zorlaştırıyordu. TeamGram bunu değiştiriyor. Yepyeni bir kullanıcı deneyimi sayesinde, satış sürecinin tamamını kapsayan, hatta teklif hazırlama ve sipariş yönetimini de içeren gelişmiş bir CRM uygulamasının, KOBİ kaynaklarıyla da kolayca başarılabildiğini, yaygın biçimde kullanılabildiğini gördük. Bu gelişme, KOBİ satış ekiplerinin hızla büyümesinin önünü açıyor.”

Türkiye’de geliştirildi, dünyada kullanılıyor

TeamGram’ın Ar-Ge çalışmalarının Türkiye’de yapılmasının uluslararası pazarda önemli avantajlar sağladığını vurgulayan Yürekli, “TeamGram’ın Türkiye’de yaygın biçimde kullanılıyor olması bize global pazarda büyük avantaj sağlıyor. Türkiye’de arge ekibimizin kullanıcılarımızdan aldığı geri bildirimler, bütün dünyadaki KOBİ’ler için de daha iyi yazılım geliştirmemize yardımcı oluyor. Türkiye’deki kullanıcılarımızın ihtiyaçları, istekleri, önerileri, başta Latin Amerika olmak üzere tüm hızlı büyüyen ekonomilerdeki KOBİ’lerin beklentileriyle neredeyse bire bir örtüşüyor. Arge merkezimiz Silikon Vadisi’nde olsa, dünya KOBİ’lerinin ihtiyaçlarına bu kadar uygun teknoloji geliştirmemiz mümkün olmayabilirdi.”

Önceki haberGelecekteki siber güvenlik tehditleri için hazır mıyız?
Sonraki haberBİLİŞİM GRUBU Teknoloji Gündemini Değerlendirdi

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz